airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

#ArenaMlodych – Kraków zaczyna się w Lublinie

Kraków zaczyna się w Lublinie!

Pod takim hasłem odbędą się w naszym regionie Dni w Diecezjach, poprzedzające centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W naszej archidiecezji razem z przybyłymi pielgrzymami będziemy rozważać spotkanie Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre. Głównym punktem naszego świętowania będzie wydarzenie zorganizowane zarówno dla gości, przybywających na ŚDM z innych krajów, jak i dla młodzieży z naszej diecezji. Odbędzie się ono 23 lipca 2016 na stadionie „Arena Lublin” pod nazwą #ArenaMłodych.

Spotkanie przygotowywane jest z myślą o kilkunastotysięcznej widowni, która przyjdzie na miejsce ulicami naszego miasta w wielkim i kolorowym korowodzie. Całość będzie wydarzeniem modlitewno-artystycznym, w czasie którego, w towarzystwie licznego chóru i młodzieżowej grupy teatralno-tanecznej, będzie można doświadczyć wielkiej wspólnoty wierzących.

Przygotowania do #ArenyMłodych już ruszyły. Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiada ks. Mirosław Ładniak. Poszczególne grupy wolontariuszy pod okiem fachowców szlifują swoje talenty, które wykorzystają w trakcie tego wydarzenia. Ekipa teatralna pod kierunkiem Marcina Wąsowskiego (Kabaret Świerszczychrząszcz) oraz ks. Mariusza Lacha (Teatr ITP) przygotowuje spektakl opowiadający o spotkaniu Abrahama z Bogiem. Młodzi aktorzy rozwijają swoje umiejętności w zakresie tańca, pantomimy oraz chodzenia na szczudłach. Równocześnie drużyna animatorów tanecznych na czele z Dawidem Modrzejewskim (Projekt Wodzirej) na serii szkoleń ćwiczy różne układy taneczne. Swoimi dynamicznymi choreografiami rozpalą cały stadion pozytywną energią. Niedługo rozpocznie próby kilkuset osobowy chór pod batutą Grzegorza Głucha (Gospel Rain), który swoim śpiewem uświetni całe wydarzenie.

#ArenaMłodych będzie pierwszym tak wielkim wydarzeniem organizowanym w Lublinie. Całodzienne spotkanie młodych Polaków z ich rówieśnikami pochodzącymi z różnych krajów świata będzie miało charakter nie tylko duchowy, ale i kulturalny. Oprócz wspomnianego już przedstawienia o Abrahamie, przygotowywana jest również inscenizacja przybliżająca historię Lublina, którego siedemsetlecie przypada w przyszłym roku. Głównym punktem wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia. Po pokrzepieniu ducha, nie zabraknie czegoś i dla ciała, czyli wspólnego obiadu.

Już teraz zarezerwuj sobie czas 23 lipca 2016! Nie może Cię zabraknąć na tym niezwykłym wydarzeniu. Do zobaczenia na #ArenieMłodych!

Informacje o wejściówkach: TUTAJ

autor: Ludwika Poręba