airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Belgijska radość

Belgowie przybyli z kilku godzinnym poślizgiem w nocy 17 lipca. 5 Autokarów i 2 busy zaparkowały na terenie Miasteczka Akademickiego. A ich pasażerowie ruszyli na miejsce noclegu czyli 3 kolejne akademiki UP. Przed noclegiem na gości z Belgii czekała pyszna kolacja wydawana w specjalnie rozstawionym na tę okazję namiocie.

Kolejny dzień rozpoczął się wcześnie bo już o 8 pierwsze grupy jadły śniadanie, a o 10.30 wszyscy spotkali się w parafii św. Józefa na katechezie prowadzonej przez belgijskich biskupów. Potem goście udali się do Nałęczowa skąd pieszo dostali się do Wąwolnicy, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po powrocie do Lublina belgijska młodzież zawędrowała do parafii bł. Frassatiego, w której w tym czasie znajdowały się relikwie patrona tej parafii. Spontanicznie zorganizowali oni flashmob na placu przed kościołem, do którego dołączało wiele osób postronnych. Wszystkim udzieliła się radosna atmosfera i młodzieńczy zapał Belgów. Potem jednak nastąpił czas wyciszenia, czyli czuwanie w kościele prowadzone w języku francuskim i polskim.

Trzeci dzień poświęcony był duchowemu rozwojowi przybyłych Belgów, odbyli szereg konferencji, pracowali też w grupach. Ostatni- czwarty dzień,  czyli 20 lipca upłynął pod znakiem zwiedzania miasta, KULu jak i Majdanka. Młodzież miała też chwilę wolnego, podczas niej nabywała m.in. specjalne znaczki, które wyemitowała z okazji ŚDM Poczta Polska. Belgowie pożegnali Lublin około godziny 18 i rozjechali się do parafii diecezji, min. Bełżyc czy Kraśnika. Jednak wrócą oni do nas na Arenę Młodych 23 lipca!

Aby zobaczyć foto relacje kliknij w poniższe zdjęcie:

Belgowie

Autor zdjęć: Piotr Mularczyk

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *