airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Były w Nałeczowie!

Droga światła, czuwanie prowadzone przez odział KSM, Koronka do Miłosierdzia Bożego i przepiękne wykonanie Akatystu przez chór parafialny Ars Cantica…

W dniu 25 sierpnia symbole Światowych Dni Młodzieży zawitały do Nałęczowa. Wcześniej kilka godzin spędziły w nie daleko oddalonej Wąwolnicy. O godzinie 12:30 nastąpiło przywitanie symboli Światowych Dni Młodzieży przy Kamieniu Papieskim (upamiętniającym wizytę św. Jana Pawła II w Nałęczowie) znajdującego się w parku zdrojowym.

Po przywitaniu symboli przeszliśmy drogą światła do kościoła parafialnego p.w. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. W kościele parafialnym po przywitaniu symbolii rozpoczęło się czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież zaangażowaną w oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – Fortitudo działającego przy parafii.

Następnie o godzinie 15 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przygotowania do peregrynacji były dość intensywne, ale było warto, czego mogliśmy doświadczyć słuchając pięknego Akatystu ku Czci Matki Bożej w wykonaniu chóru parafialnego Ars Cantica oraz młodzieży z KSM-u. Ostatnim punktem wizyty symboli w Nałęczowie była uroczysta Eucharystia, kilka minut przed godziną 18 symbole zostały przewiezione do Kraśnika.

fot.: Magdalena Bester & Ewelina Sikora & Małgorzata Paciejewska & Ks.Krzysztof Wilczyński

tekst: Klaudia Frączek

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *