airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Diecezjalna modlitwa w intencji ŚDM: PAŹDZIERNIK 2014

Diecezjalna modlitwa w intencji ŚDM: PAŹDZIERNIK 2014

Błogosławieni ubodzy w duchu, którzy są napełnieni bogactwem łaski Bożej

 

Pieśń na wejście

 

Rozważanie wprowadzające:

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie – dobiegają ponownie do nas te słowa. Swoiście przenikają nasze serca i pobudzają do refleksji. Może budzą pewne pragnienia. Św. Jan Paweł II daje nam następną podpowiedź, wyznacza kolejny kierunek medytowania nad tym wezwaniem. Mówi, że jesteśmy zaproszeni, abyśmy napełniali się bogactwem łaski Bożej. To zda się takie naturalne, ale też najczęściej gubione. Czasem odnawiane jedynie tylko w przede dniu wielkich świąt. Czas, aby powiedzieć sobie, bardzo potrzebujemy łaski Bożej, tej niewidzialnej wewnętrznej dyspozycji, która pomaga nam idąc przez życie kierować się prawdziwa mądrością. Tej łaski jakże bardzo potrzebuje młody człowiek, który staje przed największymi życiowymi wyborami na tym etapie życia, a drugiej strony tak łatwo mu uwierzyć, że tej łaski nie potrzebuje, aby mądrze i odpowiedzialnie żyć.

Dziękujemy Ci, Panie, za hojne rozlewanie Twej łaski. Za to co czynisz w sakramentach. Stajemy w postawie wdzięczności, że Twoja dobroć nigdy się nie kończy i ciągle pragnie obejmować człowieka, byleby ten otworzył  przed Tobą swe serce.

Pieśń

 

Cisza

 

Podpowiedź dla młodych:

Przypomniałeś sobie dziś o wdzięczności, również wobec Boga. Może rzadko próbowałeś ją wypowiedzieć wobec Niego. Nie zawsze trzeba dziękować tylko za wielkie rzeczy, czasem też za bardzo małe, ukryte. Masz teraz okazję, aby to uczynić w ciszy swego serca.

 

 

Wezwania:

  1. „Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi”

(Ps 34, 5)

Dziękujemy Ci Panie za Twoją obecność, w momentach kiedy zbliżamy się do Ciebie i w momentach, kiedy się od Ciebie oddalamy. Będąc wśród nas dodajesz nam odwagi do Głoszenia Królestwa Bożego. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu”

(Ps 34, 19)

Dziękujemy Ci Panie, za Twoje wsparcie i pociechę, którą od Ciebie otrzymujemy. Poprzez sakrament pokuty, wybaczasz nam nasze słabości, byśmy mogli dostąpić wiecznej radości u Twego boku. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Anioł Pana zakłada obóz warowny wokół bojących się niego i niesie im ocalenie ”

(Ps 34, 8)

Dziękujemy Ci Panie za Twoją opiekę. Choćbyśmy szli przez ciemna dolinę, zła się nie ulękniemy – bo Ty jesteś z nami. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Pan umacnia kroki człowieka, i w jego drodze ma upodobanie”

(Ps 37, 23)

Dziękujemy Ci Panie za łaski, którymi nas obdarowujesz. Jedynie dzięki Tobie jesteśmy w stanie iść ścieżkami, które prowadzą do zbawienia. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Gdybyśmy zapomnieli imię Boga naszego i wyciągali ręce do cudzego boga, czyżby Bóg tego nie dostrzegł, On który zna tajniki serca?”

(Ps 44, 21-22)

Dziękujemy Ci Panie, za Twoje upomnienia i wszystkie znaki, które stawiasz na naszej drodze. Umacniasz nas, przypominając byśmy się nieustannie nawracali do Ciebie. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Król pragnie twojej piękności; on jest twym Panem, oddaj mu pokłon”

(Ps 45, 12)

Dziękujemy Ci Panie za wszystkie dary, które zsyłasz dla nas każdego dnia, za wszystko to co czym nas obdarzasz i kogo na naszej drodze zbawienia stawiasz. Dziękujemy Ci Panie.

 

  1. „Wszystkie narody, klaskajcie w dłonie, wykrzykujcie Bogu radosnym głosem, bo Pan najwyższy, straszliwy, jest wielkim Królem nad całą ziemią.”

(Ps 47,2)

Dziękujemy Ci Panie za czas Światowych Dni Młodzieży, które będą umocnieniem wiary wszystkich narodów. Dziękujemy Ci Panie.

 

Pieśń na zakończenie

 

Rozważanie w wersji pdf znajdziesz tu: ModlitwaŚDM_październik2014

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *