airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Dzień Skupienia

Szukajcie wpierw Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Pod takim hasłem spotkali się wolontariusze i liderzy parafialni Światowych Dni Młodzieży na dniu skupienia 20 czerwca w Dąbrowicy. Był czas zarówno na modlitwę
i refleksję, jak i na zabawę oraz lepsze poznanie się nawzajem.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 wspólną integracją. Poprzez różne zabawy uczestnicy mogli lepiej poznać innych, a na koniec wszyscy ustawili się do grupowego zdjęcia. Następnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Adama Baba dotycząca fragmentu Ewangelii z danego dnia (Mt 6, 24-34). Po wystąpieniu młodzi przeszli do kaplicy i tam w ciszy adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Równocześnie odbyła się próba scholi, która swoim pięknym śpiewem zadbała o oprawę muzyczną Eucharystii. Po Mszy Świętej przyszedł czas na coś dla ciała, czyli obiad i przerwę.

Druga część spotkania zaczęła się od gry terenowej. Wolontariusze zostali podzieleni na grupy i udali się w okolice domu rekolekcyjnego, aby odwiedzić pewne osoby i wykonać zadania, które doprowadzą ich do skarbu. Na koniec gry każdy otrzymał fragment z Pisma Świętego, nad którym grupa miała się wspólnie zastanowić. Zespoły rozważały na podstawie przypowieści czym jest Królestwo Boże i w jaki sposób można to odnieść do wolontariatu ŚDM.

Kolejnym punktem w programie były spotkania dla liderów i wolontariuszy. Uczestnicy dowiedzieli się na nich więcej na temat peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Na koniec wszyscy znowu spotkali się w kaplicy,
by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po niej ks. Adam udzielił każdemu indywidualnego błogosławieństwa i zaprosił wszystkich na kolację.

Autor: Ludwika Poręba
Fotografia: Gosia Kuśmierczuk

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *