airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Informator uczestnika

1. Przemarsz

23 lipca goście zagraniczni, ich opiekunowie oraz mieszkańcy Lublina przejdą wspólnie na wydarzenie Arena Młodych z Placu Zamkowego w Lublinie. Początek gromadzenia się grup na Placu zamkowym około godziny 9:30. Od godziny 10:30 wspólnie w sposób zorganizowany – w trzech kolumnach – przejdziemy na stadion Arena Lublin, by razem z pozostałymi uczestnikami wydarzenia uczestniczyć w tym wielkim święcie Młodych.

 2. Bezpieczeństwo

Przed wejściem na stadion przeprowadzana będzie szczegółowa kontrola bezpieczeństwa. Z tego względu obowiązuje zakaz wnoszenia:
-materiałów pirotechnicznych;
-broni;
-płynów poza wodą w plastikowej butelce do 0,5l pojemności fabrycznie zakręconą;
-parasolek z ostrym zakończeniem;
-materiałów pożarowo niebezpiecznych;
-środków odurzających;
-przedmiotów ostrych, niebezpiecznych;

3. Wyżywienie

W ramach wydarzenia będą rozlokowane na terenie stadionu punkty gastronomiczne, w których zakupić będzie można zarówno jedzenie jak i picie. Strefy gastronomiczne znajdować się będą zarówno przed stadionem Arena Lublin jak i na jego terenie po przejściu kontroli bezpieczeństwa. Na arenę wnieść można jedynie suchy prowiant, to znaczy kanapki lub batoniki.

4. Krwiodawstwo

Przed stadionem Arena Lubin w geście miłosierdzia będzie można oddać krew oraz poddać się kwalifikacji do bazy potencjalnych dawców szpiku i krwi pępowinowej. Niezbędne do tego jest:
-posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem;
-wcześniejsze zjedzenie posiłki;
-wypicie dzień wcześniej minimum 2 litrów płynów;

-nie przyjmowanie obecnie i ostatnio żadnych leków;