airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Najważniejsza impreza studencka 2015

Kraków to już nie tylko stare sukiennice, smok wawelski, czy papieskie kremówki. Kraków to miejsce spotkania najbliższych Światowych Dni Młodzieży, do którego przybędą młodzi z całego świata. Polacy i Francuzi, Hiszpanie i Włosi, Portugalczycy i Niemcy. Wszyscy w jednym celu – by świadczyć o swojej wierze.

 

Namiastkę tego niesamowitego spotkania, od którego dzieli nas ponad 270 dni, można poczuć już teraz. 16 i 17 października 2015 roku, w naszej archidiecezji gościć będziemy Symbole Światowych Dni Młodzieży. Dary św. Jana Pawła II – Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani odwiedzą lubelskie uczelnie, by zbliżyć studentów do nadchodzącego wydarzenia, jakie będzie miało miejsce w Krakowie oraz zachęcić do czynnego zaangażowania w przygotowania. To wspaniały czas, by pogłębić swoją wiarę, podzielić się doświadczeniami, dać świadectwo, tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

 

Dlatego zachęcamy wszystkich studentów, by w piątkowy wieczór oraz sobotnie przedpołudnie znaleźli się jak najbliżej cudownych Symboli ŚDM.

 

Peregrynację rozpoczniemy koncertem zespołu Guadalupe w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego o godz. 17:00. Będzie on połączony ze świadectwami o ŚDM. Następnie przyjmiemy symbole, otaczając je modlitwą i o godz. 18:45 przejdziemy ulicą Akademicką aż do kościoła KUL uczestnicząc w Drodze Krzyżowej.

 

O godz. 20.30 rozpocznie się Eucharystia połączona z Apelem, natomiast od 21.30 do 23.00 czuwanie przy Krzyżu. Następnie, do 24.00 adoracja w ciszy, a o północy Dominikanie odprawią Mszę Świętą. Po Mszy przewidziane jest czuwanie aż do godz. 3.00.

 

W sobotę, 17.10.2015 roku, zapraszamy na godzinę 10.00 do Kościoła KUL z którego wyruszy procesja z modlitwą różańcową. O godz. 11.00 odprawione zostanie nabożeństwo pokutne w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, która trwać będzie od godz. 11.15. W tym czasie wstąpi zespół Good God.

W południe, czyli o godz. 12.00 odprawiona zostanie Eucharystia pontyfikalna. Nastąpi akt zawierzenia Matce Bożej nowego roku akademickiego, a następnie uroczyste pożegnanie symboli i przekazanie ich do Archidiecezji Warszawskiej.

 

Masz okazję doświadczyć niesamowitych przeżyć, jeszcze bardziej pogłębić swoją wiarę i otworzyć się na to, co chce powiedzieć Ci sam Bóg. Dlatego weź ze sobą przyjaciół, znajomych, brata i siostrę, i bądźcie z nami w ten wyjątkowy czas.

autor: Aleksandra Dyjak

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *