airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Ostatnia prosta za nami

W piątek wieczorem Plac Zamkowy w Lublinie wypełnił się po brzegi gośćmi z zagranicy przebywającymi w diecezji lubelskiej w ramach obchodów ŚDM oraz mieszkańcami. Powodem, dla którego wszyscy przybyli tak licznie był występ Zespołu Pieśni i Tańca Lublin, oraz gwiazda wieczoru Zespół Mazowsze.

Zanim jednak nastąpiły występy do zgromadzonej widowni przemówili Prezydent Miasta Krzysztof Żuk oraz Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta. Następnie swoje słowo do przybyłych gości z zagranicy oraz mieszkańców skierował Arcybiskup Stanisław Budzik. Wszyscy podkreślali jak radosnym i pięknym czasem są Światowe Dni Młodzieży.

Po przemówieniach nadszedł czas na wyczekiwane występy zespołów. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Lublin, którego występ bardzo spodobał się pielgrzymom i był doskonałą lekcją polskiego folkloru. Główną gwiazdą wieczoru był Zespół Mazowsze, którego występ był wielokrotnie oklaskiwany. Swój występ Zespół Mazowsze zakończył przepięknym odśpiewaniem Hymnu ŚDM. Niewątpliwie był to najbardziej podniosły i wzruszający moment całego wydarzenia, które było idealnym wstępem do wydarzenia #ArenaMłodych!

Mazowsze

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *