airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Po co modlitwa za ŚDM?

Kiedy Jezus stawał przed ważnym wydarzeniem wychodził w odosobnione miejsce. Już rozpoczynając swoją misję oddalił się na pustynię na 40 dni, aby tam pościć i modlić się. Potem często zostawiał swoich uczniów i szedł rozmawiać z Ojcem (por. por. Mk 1, 35; 6, 45; Łk 4, 42; 5, 16; 6, 12; 9, 18). Kulminacyjnym momentem była modlitwa w Ogrójcu na dzień przed męką (por. np. Mk 14, 32, Łk 22, 41). W postawie Jezusa widzimy, że wszystko co robił było wypełnianiem woli Ojca. Jego modlitwa była wyrazem bezgranicznego posłuszeństwa Ojcu.

Modlitwa jest kluczową sprawą w naszej relacji z Bogiem. Tylko dzięki modlitwie, a więc stałej łączności z Nim, możemy być pewni, że pełnimy Jego wolę. W innym przypadku dzieła, które wydają nam się wielkie, ważne i nawet robione w imię Boga, ale nie ma w nich modlitwy, mogą tak naprawdę być dziełami pustymi, czysto ludzkimi. Nie będzie w nich Ducha Bożego ani łaski. Nawet jeśli będą to dobre dzieła, doskonale zorganizowane, rozpromowane. Podobnie może być w przypadku Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

Dziś od Światowych Dni Młodzieży dzieli nas jeszcze dwa i pół roku. Może wydawać się to ogromem czasu. Jak się jednak wszyscy przekonamy ten czas upłynie nam szybko, dlatego już trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia. Jednym z ich najważniejszych aspektów jest duchowe przygotowanie poprzez formację i modlitwę. Te przygotowania mają również zbliżać nas do Boga, jest to szansa ożywienia naszej wiary, ale także ożywienia wiary całego Kościoła w Polsce.

Dlatego chcemy zachęcić każdego z Was! Niezależnie od tego w jakim jesteś wieku, jakiego stanu, czy jesteś świeckim czy księdzem: módl się już dziś w intencji Światowych Dni Młodzieży! Ważna jest Twoja indywidualna modlitwa, ale duże znaczenie ma również wspólnotowa. Dla wspólnot, grup modlitewnych przygotowaliśmy specjalne materiały, które mogą zostać wykorzystane podczas czuwań w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Chcemy, by to dzieło było dziełem prawdziwie Bożym, a my tylko jego narzędziami. Dlatego modlimy się za papieża Franciszka, kapłanów, organizatorów ŚDM, wolontariuszy, a także wszystkich uczestników o jak największe owoce wydarzenia ŚDM w Polsce.

Pobierajcie materiały i rozpalajcie modlitwę w swoich parafiach, wspólnotach i informujcie nas o tym.

Na modlitwę nigdy nie jest za wcześnie, dlatego zacznijcie już dziś!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *