airplane
cloud1 cloud2 cloud3 cloud4 cloud5 cloud6 cloud7

Robotnicy wyprawieni!

„Wypraw, Panie, robotników!” – pod takim hasłem lubelscy wolontariusze spędzili kolejny dzień skupienia. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży.

W sobotę, 6 grudnia, w parafii świętego Józefa, już po raz drugi, zebrali się młodzi zaangażowani w organizację ŚDM. Dzień ten upłynął pod znakiem modlitwy i czuwania. Inspiracją do rozważań były słowa Ewangelii św. Mateusza: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.” Wolontariuszom towarzyszyły relikwie patrona ŚDM, świętego Jana Pawła II.

Spotkanie posiadało także wymiar szkoleniowy. Wolontariusze mieli możliwość rozwoju umiejętności w zakresie autoprezentacji i kontaktu z mediami w kontekście informowania o Światowych Dniach Młodzieży. Organizatorzy nie zapomnieli również o patronie tego dnia, świętym Mikołaju. Z tej okazji każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Rezultatem tak spędzonego czasu jest z pewnością bliższe poznanie się osób, które na co dzień nie mają okazji działać razem przy organizacji Dni w Diecezjach. Dzięki takim inicjatywom wzrasta też poczucie wspólnoty wśród ludzi młodych, odpowiedzialnych za to wielkie dzieło w Archidiecezji Lubelskiej.

Autor: Monika Daniluk
Wsparcie: Anna Wielgus

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *